Teknolojinin hızla ilerlemesiyle mobil uygulamaların kullanımı oldukça yaygınlaştı. Hayatımızın her alanında sıklıkla kullandığımız mobil uygulamaların faydasını gelin şimdi iş gezisine çıkan yolcuların gözünden değerlendirelim! İş seyahatine çıkanlar için 7 harika mobil uygulama yazımızı okuduktan sonra iş gezileriniz çok daha keyifli hale gelecek! Zamanla yarıştığımız iş seyahatlerinde, hayatımızı kolaylaştırarak zamanı keyifli hale getirecek 7 popüler mobil uygulama için sizi böyle alalım:)

1.Maps.Me, çevrimdışı haritalarla yeni bir şehirde dilediğiniz gibi gezebilirsiniz!

İş seyahatinde adres aramak en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Özellikle daha önce hiç gitmediğiniz bir ülke veya şehirse bu zorluk iki katına çıkar. Hem zamanınız hem de internet erişiminizin kısıtlı olduğu iş seyahatlerinizde Maps.Me imdadınıza yetişiyor. 100 milyondan fazla gezginin kullandığı navigasyon uygulaması tamamen ücretsiz ve çevrimdışı olarak internet ihtiyacı olmadan çalışıyor. Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra ilgi alanınızı seçin ve sizin için hazırlanan popüler rotaları takip edin. Dilerseniz kendi keşiflerinizi de haritada işaretleyebilir ve arkadaşlarınızla paylaşablirsiniz. Uygulamayı App Store ve Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

2.Uber ile dünyanın neresinde olursanız olun istediğiniz adrese hızlı ve kolayca ulaşabilirsiniz!

A noktasından B noktasına gitmenin en hızlı ve güvenilir yolu 500’den fazla farklı şehirde Uber kullanmaktan geçer. Park yeri aramak ya da karmaşık metro hattını çözmeye çalışmak yerine bir tuşa basın ve Uber hizmetinden pratik bir şekilde faydalanmış olun. Üstelik sizin için her şeyi düşünen uygulama, konumunuzu kullanır ve yol tarif etmekle vakit kaybetmenize gerek kalmaz. Harita üzerinden varış noktasına kalan mesafeyi takip edebilir, kredi kartınızla ödeme yapabilir, yolculuğunuzun sonunda sürücüyü puanlayabilirsiniz. Siz araçtan inerken yolculuk makbuzunuz da e-postanızda. Bu sayede iş gezinizde ihtiyacınız olan masraf faturasını da siz yorulmadan yedeklemenizi sağlar. Uygulamayı App Store ve Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

3.SAP Concur; seyahat harcamalarınızı dijital ortamda yönetmenizi sağlar!

İş seyahatlerinde genellikle harcamalarınızı kayıt altında tutmanız gerekir. Özellikle bu durumu doğru ve zahmetsiz bir şekilde yönetebilmek hem zamandan kazandırır hem de sizi gereksiz iş yükünden kurtarmış olurmuş. Tam da bu noktada bulut teknolojisinin gücünü kullanan, dünyada en çok kullanıcıya sahip seyahat yönetim aracı SAP Concur devreye giriyor. Seyahatiniz boyunca taksi, yemek ve otel masraflarınıza ait faturaları ayrı ayrı saklamanıza ya da not almanıza gerek kalmıyor. Uygulamayı telefonunuza indirin ve faturaların fotoğrafını çekip uygulamaya yükleyin. İşte bu kadar:)

İş seyahatinden döndükten sonra uygulamada tüm masraflarınızın raporunun hazır olduğunu göreceksiniz. Dilerseniz yeni fotoğraf yükleyerek masraf girişi yapabilir ya da harcamalarınızla ilgili daha fazla detay ekleyebilirsiniz. Seyahatte yükünüzü hafifletecek uygulamaya App Store ve Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak kolayca erişebilirsiniz.

4.Google Lens; tanıdık bir şehrin sokaklarında geziyor gibi hissetmeye ne dersiniz?

Bir sokak tabelasında gördüğünüz karmaşık yazıları ya da ilk defa gittiğiniz restoranda adını bilmediğiniz yemek isimlerini Google Lens ile tarayın ve anında öğrenin. Ne sipariş vereceğiniz hakkında fikriniz olmayabilir, hatta bazen adını bile telaffuz edemeyebilirsiniz. Ancak hemen panik yapmayın:)

Restoranın menüsündeki popüler yemekler, diğer ziyaretçilerin yorumlarıyla birlikte telefonunuza indireceğiniz bu uygulama ile mümkün. Şehirde yabancılık çekmenizi önleyen Google Lens’i Google Play Store’dan ücretsiz indirebilirsiniz.

5.Evernote; Ajanda tutmayı sevenler için pratik bir uygulama!

İş seyahatine çıkanlar için 7 harika mobil uygulama demişken, uzun süren bir toplantıdan sonra oluşturduğunuz iş listeniz, her detayını öğrenmek istediğiniz konferansın ses kaydı ya da defterinize özenle çizdiğiniz bir şema düşünün… Sizin için önemli şeylerin tümünü Evernote uygulamasına kaydedebilir, organize edebilir ve ekip arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Senkronizasyon özelliği sayesinde iş bilgisayarınızda not aldığınız ne varsa Evernote ile cep telefonunuzda da aynısını bulabilirsiniz. İndirmek için App Store ya da Google Play Store’u ziyaret ediniz.

6.FLIO; devasa büyüklükteki havalimanlarında kaybolmadan aradığınız şeylerin yerini tek bir tuşla bulabilirsiniz!

İş seyahatlerinize konfor katan ve sizi gereksiz zaman kayıplarından kurtaran uygulama, basit bir arayüzle onlarca havalimanının detaylı haritasını cebinize sığdırıyor. Para çekebileceğiniz en yakın ATM ya da bir şeyler atıştırabileceğiniz güzel bir kafe bir tıkla karşınızda. FLIO kullanarak biniş kapısına nasıl gideceğinizi öğrenebilir, check-in ve biniş saatlerini de takip edebilirsiniz. Uygulamayı indirmek için App Store ya da Google Play Store’a hemen göz atın!

7.Asana; Dünyanın diğer ucunda olsanız da ofisteymiş gibi iş akışına dahil olabilirsiniz!

Bir yerden başka bir yere giderken zamanınızı verimli kullanmak ya da toplantı saatini beklerken şöyle bir işlere göz atmak isterseniz, Asana bunu mümkün kılar ve ofisi cep telefonunuza sığdırır. Günlük yapılacak işler listesini inceleyin, yeni işler ekleyerek ekip arkadaşlarınızla paylaşın, dahice fikirleri gözden kaçırmayın. 15 kişiye kadar kullanımı ücretsiz olan Asana’ya App Store ve Google Play Store üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Alabanda Turizm yurt içi ve yurt dışı iş seyahatleriniz ve etkinlikleriniz için çözüm ortağınız! Detaylı bilgi için ulaşınız.