Cakarta (CGK- Soekarno Hatta, Banten) / uçuşlarımız ile Endonezya’ya girişte uygulanan güncel Vize ve Sağlık Protokol uygulamasındaki güncellemeler, 08 Mart 2022 tarihinden itibaren geçerlidir.

1.Cakarta (CGK- Soekarno Hatta, Banten)/uçuşlarımız ile Endonezya’ya seyahat eden yabancı uyruklu yolcularımızın ülkeye girişinde yalnızca, aşağıda belirtilen Vize ve oturum sahip olması durumda izin verilecektir.

 • A temporary stay permit (ITAS) or permanent stay permit (ITAP);
 • Diplomatik or Service Visa;
 • Diplomatik or Service stay Permit;
 • Visit Visa and Temporary Stay Visa, (E-Visa olarak düzenlenebilir.) Sadece E-Vize numarası LN harfleri ile biten E-Vizeler giriş yapabilmektedir.
 • Minumum 06 ay süreli geçerli olacak pasaport ile seyahat etmek zorundadır.

(!)Endonezya Makamlarınca COVID-19 salgınının sona erdiği ilan edilene kadar varışta ücretsiz vize tesisi ve vize vermeyi geçici olarak askıya alınmıştır.

2.Cakarta (CGK- Soekarno Hatta, Banten) havaalanında Transit/Transfer geçisleri;

 • Uluslararası Transit Yolcu girişine/geçişine izin verilmemektedir.(INT/to INT)
 • Uluslararası uçuşlardan gelip, iç hat uçuşlarına devam edecek yabancı uyruklu yolcuların; Vize, Aşı sertifikaları, PCR Test, Karantina ve Devam uçuş Bilet dahil/içeren seyahat belgeleri olmadan Yurtiçi Transfer/Transit’e uçuşlarına katılmalarına izin verilmez. (INT/to DOM)

Sağlık Protokolu

1.(RT-PCR) COVID-19 TEST: Endonezya / Cakarta (CGK- Soekarno Hatta, Banten)’ya seyahat eden tüm yolcuların, ilk çıkış noktasında 48 saat önce alınmış NEGATİF-PCR Test ibraz etmeleri gerekmektedir. (Muafiyet bulunmamaktadır)

2.AŞI SERTIFIKASI: Endonezya / Cakarta (CGK- Soekarno Hatta, Banten) ya seyahat eden tüm Yabancı Uyruklu yolcuların Covid-19 Aşı kartı ve son doz uçuş gününden en az 14 gün önce olacak şekilde ibraz etmeleri gerekmektedir.

3.VARIŞTA: Endonezya / Cakarta (CGK- Soekarno Hatta, Banten) ya seyahat eden tüm yolcuların İlk Test Havaalanında ayrılmadan, ikinci test karantinanın son gününde yeniden yapılır.

a.Aşağıdaki koşullarla merkezi karantinaya alınmaları gerekir:

 • Tek doz aşılı Yabancı Uyruklu yolcularımız 07 X 24 saat,
 • Tam Doz aşılı Yabancı Uyruklu yolcularımız 01 x 24 saat karantina tabidir.

b.Aşı Sertifikası için aşağıdaki durumlar haricinde;

 • Diplomatik Vize ve Servis Vize bulunan yolcular
 • 18 yaşından gün almamış yolcular.
 • Tıbbi durumları nedeniyle (Alerjik Reaksiyon, Covid19 (+) olan vs.) tam doz aşı olamayan yabancı yolcuların ülkelerindeki Devlet Hastaneleri’nden alacakları Detaylı Rapor (Covid19 Asisi olmadığını belirten) ile seyahat edebileceklerdir.

c.Endonezya vatandaşlarının Endonezya’ya giriş için bir gereklilik olarak tam doz COVID-19 aşısı almış bir kart veya sertifika (fiziksel veya dijital) göstermeleri ve Endonezya vatandaşlarının yurtdışında aşı almamış olması durumunda (Endonezya’ya girmesine izin verilir)) ikinci RT-PCR muayenesi yapıldıktan sonra Endonezya’ya vardıklarında karantina yerinde aşılanacaklar. (Geçerli Negatif RT-PCR Test ile birlikte)

4.Endonezya / Cakarta ( CGK- Soekarno Hatta, Banten ) ya girişte, Covid19 finansman edecek şekilde Seyahat Sigortası ve Karantina Hotel rezervasyon ve/veya ödeme makbuzu ibraz edilmesi gerekmektedir.

5.E-HAC FORM: Endonezya / Cakarta ( CGK- Soekarno Hatta, Banten ) ya seyahat eden tüm yolcuların, Uluslararası E-Hac’ı PeduliLindungi uygulaması aracılığıyla veya manuel olarak havaalanında doldurması gerekmektedir;

6.GUMRUK BEYAN FORM: Endonezya / Cakarta (CGK- Soekarno Hatta, Banten) ya seyahat eden tüm yolcuların https://ecd.bcsoetta.org/ link üzerinden Gümrük Beyan Form doldurması gerekmektedir;

7.İÇ HAT UÇUŞLARI SEYAHAT PROTOKOLÜ: Endonezya makamlarının PPKM sürecinde İç Hat Uçuşları için Seyahat Kısıtlamaları ve Gerekli Seyahat dokümanlarının takip edilmesi rica olunur.